Chyby pri holení, ktorým treba dať zbohom

Chcete mať hladkú a jemnú pokožku po holení? Tú nedosiahnete iba vďaka používaniu správneho telového mlieka. Už počas samotného holenia by ste mali dodržiavať určité pravidlá, ktoré vám dopomôžu k vynikajúcemu výsledku. Často sú to len drobné zmeny zvykov a hneď budete mať nôžky ako modelky.

Chyby pri holení, ktorým treba dať zbohom
(zdroj: unsplash.com)

Hoľte sa až večer!

Iba tak dosiahnete, že vaša pokožka bude na dotyk jemná chĺpky nebudú rásť rýchlo. Úspech spočíva v jednoduchom triku. Počas spánku vám končatiny mierne opuchnú, kvôli čomu sa stiahnu aj samotné korienky. Ráno vďaka tomu nebude pleť podráždená a výsledok holenia vydrží dlhšie. Pre lepší výsledok sa po sprchovaní natrite telovým mliekom.

Nehoľte sa len čo vojdete do sprchy

To, že sa holíte ihneď po tom, čo vojdete do sprchy, je veľká chyba, pretože pokožku zasiahneme nepripravenú. Najprv by ste si mali umyť vlasy, namydliť sa a až po 15 minútach vezmite do rúk žiletku. Pleť nebude tak napätá, takže sa uvoľnia aj pri korienkoch a odstraňovanie bude jednoduchšie.

Používate žiletku iba s jednou čepeľou? Chyba!

Áno, pokožke skutočne prospieva, keď má žiletka čo najviac čepieľok. Vďaka tomu zabezpečíte, že nohy nebudú natoľko podráždené. Kožu tak nebudete mať začervenanú a drsná na dotyk.