Skúste si vyraziť na finančné rande, kde prediskutujete svoje súčasné príjmy a výdavky. Potom si nastavte rodinný rozpočet a rozhodnite sa, ako chcete zdieľať svoje finančné záväzky. Vytvorte si plán na zaplatenie mesačných účtov a tiež si vyčleňte peniaze na rôzne dlhodobé finančné ciele.
Je dôležité nezabudnúť si tiež ponechať financie na zábavu, ktoré môžete minúť, ako sa vám len páči. A to platí pre oboch. Ak sa budete držať rozpočtu, tak si ostatné peniaze môžete užiť bez pocitu viny. Je tiež užitočné nastaviť si obnos peňazí, ktorý môžete minúť bez toho, aby ste to konzultovali s druhou osobou. Napríklad 200 eur na oblečenie. Za žiadnych okolností ale nekupujte nové auto bez toho, aby ste sa najskôr poradili.
V prípade, že si tiež do vzťahu alebo manželstva prinášate dlh, tak si vypracujte plán na ich splatenie. Faktom totiž je, že teraz je tento dlh vás oboch.
Stanovenie si budúcich finančných cieľov v manželstve
Čo sa týka krátkodobého hľadiska, môže ísť o rôzne veci a to napríklad peknú dovolenku alebo peniaze na návštevu vzdialenej rodiny počas prázdnin. Z dlhodobého hľadiska by ste mohli mať plán na kúpu nového auta, nehnuteľnosti či založenie rodiny. Samozrejme, stále musíte plánovať i svoj odchod do dôchodku.