Sluffer ako nový módny trend, alebo absolútny prepadák?

Do módy občas prídu aj veci, pri pohľade na ktoré sa nám zastavuje rozum. Kedysi to boli napríklad topánky Ugg či stále kontroverznejšia značka Balenciaga, ktorá s takýmto kúskom príde takmer každý rok – a teraz sa za „divný trend“ považuje aj sluffer. Čo to je?

Sluffer ako nový módny trend, alebo absolútny prepadák?
(zdroj: unsplash.com)

Hlavné je pohodlie

V prvom rade treba povedať, že sluffer nie je žiadna výstredná a drahá značka, ide skôr o štýl. V skutočnosti vychádza z iného štýlu – tzv. puffer, ktorý sa považuje za funkčný a módny zároveň. Znamená to, že ho môžete nosiť v interiéri aj v exteriéri, na horách aj do luxusnej reštaurácie, na výnimočné príležitosti aj počas bežného dňa. Tento trend teda do svojich kolekcií a návrhov zaradili aj známe a naozaj luxusné značky, ako napríklad Prada. Je však dostupný aj v nižších cenových reláciách.

Vankúše na nohy

Možno sa na prvý pohľad zdá, že by mohlo ísť o nejakú športovú eleganciu alebo praktické kúsky vhodné na každodenné nosenie. No, dalo by sa o tom polemizovať. Hodnotenie každej módy samozrejme závisí od vkusu toho, kto hodnotí, ale v prípade obuvi v štýle sluffer, ktorá je zároveň v rámci tohto štýlu najpopulárnejšou, ide naozaj o veľké sústo. Ich zástancovia hovoria, že topánky sluffer sú ako páperové vankúšiky, ktoré sú zároveň mimoriadne pohodlné a teplé. Odporcovia, že vyzerajú ako papuče do snehu alebo do dažďa. Ide predovšetkým o topánky na zimu, ale nájdete aj modely hodiace sa na teplejšie mesiace v roku.

Ak chcete byť ako z Hollywoodu

Trendu sluffer podľahlo samozrejme aj veľké množstvo celebrít, medzi nimi napríklad modelka Kendall Jenner. Užívajú si v nich pohodlné nakupovanie, prechádzky po meste či na chodenie náročné dni. Podobný trend sme však zažili už aj skôr – pamätáte sa na príchod kroksov, z ktorých sa postupom času stala módna pohroma? Je veľmi pravdepodobné, že podobný osud čaká aj sluffer obuv, ktorá by sa údajne mala kombinovať s rovnako pohodlnými a „puf“ vecami (oversize, huňaté,…) Momentálne je to však najhorúcejší trend, čo sa nosenia zimných topánok týka.