Sedačka môže prezradiť, akú máte povahu? Čo má v obývačke praktik a čo romantik

V súčasnosti existuje toľko typov a tvarov sedačiek, že je priam nemožné obsiahnuť pri výbere novej všetky. Samozrejme, obvykle najviac zohľadňujeme veľkosť a cenu, ale výber do istej miery ovplyvňuje aj naša povaha. Viete ako?

Sedačka môže prezradiť, akú máte povahu? Čo má v obývačke praktik a čo romantik
(zdroj: unsplash.com)

Keď myslíte prakticky

K najobľúbenejším typom sedačiek patria sektorové, hlavne vďaka svojej variabilite. Sektorová sedačka pozostáva z viacerých kusov, ktoré môžu byť usporiadané v rôznych konfiguráciách a čím viac dielov má, tým viac možností ponúka. Bude tak vyhovovať vášmu vkusu aj priestoru. Je teda jasné, že tento typ sedačky obľubujú praktickí ľudia a tí, ktorí milujú zmenu a premiestňovanie nábytku je ich obľúbenou činnosťou.

Ako zo stredovekého hradu

Ľudia, ktorí majú radi pohodlie a luxusný vzhľad, určite siahnu po takzvanom chesterfielde. Ide o bohato prešívanú sedačku s gombíkmi, ktoré na nej vytvárajú typické záhyby. Pôsobí trochu ako z čias kráľov, takže zaujme aj romanticky založené osoby. Výsledné vyznenie pohovky chesterfield závisí od materiálu, z ktorého je vyrobená, takže úplne inak vyzerá v zamate, koži alebo látke. Bez problémov zapadne do tradičných aj moderných interiérov.

Jednoducho a moderne

Pôvodne navrhnutú pre amerického finančníka Thomasa Lawsona, sedačku Lawson ocenia všetci milovníci minimalizmu. Je jednoduchá a pohodlná, jej operadlo tvoria veľké odnímateľné vankúše a opierky na ruku môžu mať oblý alebo hranatý tvar. „Lawsonka“ je aj pre občasných leňochov, ktorí radi sledujú televíziu s podloženou hlavou alebo nohami. Ľudia, ktorí majú radi vo veciach jasno a žijú aktívnym životom zrejme siahnu po modernej sedačke tuxedo, ktorá je až takmer geometricky strohá. Moderný vzhľad dodávajú sedačke predovšetkým opierky na ruky, ktoré siahajú do rovnakej výšky ako chrbát. Hodí sa aj pre hravý typ osobnosti – dokážete ju totiž farebne a tvarovo skombinovať s rôznymi kreslami či modernými dekoráciami, ktoré sa spolu s ňou budú vo vašej obývačke priam vynímať.