Púder – načo a aký potrebujete? Vyberte si ten najlepší s nami

Na pohľad najnenápadnejšia kozmetická pomôcka, výberu ktorej nevenujeme až toľko pozornosti. Paradoxne však naňho máme najväčšie nároky: chceme, aby dokonale zafixoval mejkap a vydržal po celý deň. Ako si teda vybrať ten, ktorý sa vám najviac hodí a splní všetko, čo od neho očakávate?

Púder – načo a aký potrebujete? Vyberte si ten najlepší s nami
(zdroj: unsplash.com)

Rozjasniť alebo zmatniť?

Podobne ako pri inej kozmetike, aj púdrov existuje dnes na trhu obrovské množstvo. Fixačné, matné, rozjasňujúce a rôzne iné. Rozdiel je samozrejme v účele ich používania. Ak potrebujete predĺžiť výdrž mejkapu, mali by ste siahnuť po fixačnom alebo baking púdre. Terracottové púdre zasa dodávajú vašej pleti aj výživu, takže ak máte problematickú pleť, je pre vás lepšie toto riešenie. Rozjasňujúce púdre by sa mali používať iba ako doplnkové púdre k tým klasickým, pretože sa hodia iba na vybrané oblasti pleti, aby odrážali svetlo a dodali lesk.

Opálená aj v zime

Ďalšie základné rozdelenie typov púdrov je na transparentné a pigmentované. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý z nich zvoliť, mali by ste vedieť, že transparentné púdre slúžia iba na fixáciu. Pigmentované púdre môžete používať v kombinácii s transparentnými, alebo vtedy, ak nepoužívate klasický mejkap, ale len BB krém. Vybrať si ešte môžete kompaktný, alebo sypký púder – ten sypký je vhodný na každodenné nosenie, pretože pôsobí na pleti prirodzenejšie a jemnejšie. Kompaktný sa zasa ľahšie aplikuje, ale dávajte si pozor na prehnanú aplikáciu, ktorá zvýrazní vrásky. Ak máte tmavší typ pokožky a chcete aj vašej tvári dodať nádych slnkom pobozkanej pleti, siahnite po bronzujúcom púdri. Bronzer dokonale splynie s vašou pokožkou a zanechá ju aj na dotyk hodvábne jemnú.

Správna aplikácia je polovica úspechu

Možno patríte k typu žien, ktoré púder vôbec nepoužívajú. Vo vašej kozmetickej taštičke by však napriek tomu nemal chýbať, pretože je vhodný minimálne raz za čas pri slávnostnom líčení. Nanášať by sa vždy mal veľkým zaguľateným štetcom v malom množstve. Jemne ho vtláčame alebo vklepávame na všetky problematické zóny, ktoré sa nám zvyknú po čase lesknúť. Štetec s púdrom určite neťaháme po celej tvári, ani ním nekrúžime po pokožke. A aby ste predišli zapáleným vyrážkam alebo iným infekciám, štetec nezabúdajte pravidelne čistiť dezinfekciou na štetce alebo jemným mydlom.